کوید-19

محافظت از خود و دیگران در برابر انتشار کوید-19

با استفاده از برخی اقدامات احتیاطی ساده می توانید احتمال ابتلا به عفونت یا انتشار کوید-19 را کاهش دهید:

  • مرتباً دستان خود را با دستمال حاوی الکل تمیز کنید یا آنها را با آب و صابون بشویید. چرا؟ شستن دستان خود با آب و صابون یا استفاده از مالش دست الکل باعث از بین رفتن ویروس هایی می شود که ممکن است روی دستان شما باشد.
  • حداقل فاصله 1 متری (3 فوت) بین خود و دیگران حفظ کنید. چرا؟ هنگامی که فرد سرفه ، عطسه می کند ، یا صحبت می کند قطرات مایع کوچکی را از بینی یا دهان خود پاشیده می کند که ممکن است ویروس داشته باشد. اگر خیلی نزدیک هستید ، می توانید در صورت وجود فرد مبتلا به قطرات ، از جمله ویروس کوید-19 نفس بکشید.
  • از رفتن به اماکن شلوغ خودداری کنید. چرا؟ در جائیکه افراد  جمع می شوند ، به احتمال زیاد با کسی که COIVD-19 دارد تماس نزدیک برقرار می کنید و حفظ فاصله فیزیکی 1 متر (3 فوت) دشوارتر است.
  • از لمس چشم ، بینی و دهان خودداری کنید. چرا؟ دست ها بسیاری از سطوح را لمس می کنند و می توانند ویروس را انتخاب کنند. پس از آلوده شدن ، دستها می توانند ویروس را به چشم ، بینی یا دهان منتقل کنند. از آنجا ویروس می تواند وارد بدن شما شود و شما را آلوده کند.
  • حتماً شما و اطرافیان ، بهداشت تنفسی رعایت کنید. این بدان معنی است که هنگام سرفه یا عطسه ، دهان و بینی خود را با آرنج خود می پوشانید. سپس بلافاصله مواد استفاده شده را دور ریخته و دستان خود را بشویید. چرا؟ قطرات ویروس را گسترش می دهند.

با رعایت بهداشت مناسب تنفسی ، از افراد اطراف خود در برابر ویروس هایی مانند سرماخوردگی ، آنفولانزا و COVID-19 محافظت می کنید.

  • در خانه بمانید و حتی با علائم جزئی مانند سرفه ، سردرد ، تب خفیف ، خود را قرنطیته کنید و تا زمانی که بهبود نیافتید از کسی بخواهید لوازم شما را بیاورد. اگر لازم است خانه خود را ترک کنید ، برای جلوگیری از آلوده شدن دیگران ماسک بپوشید. چرا؟ جلوگیری از تماس با دیگران ، آنها را از احتمال ابتلا به COVID-19 و سایر ویروس ها محافظت می کند.
  • اگر تب ، سرفه و مشکل در تنفس دارید ، به دنبال مراقبت پزشکی باشید ، اما در صورت امکان از طریق تلفن تماس بگیرید و دستورالعمل های بهداشت محلی خود را دنبال کنید. چرا؟ مقامات ملی و محلی بیشترین اطلاعات را در مورد وضعیت منطقه شما خواهند داشت. تماس با ارائه دهنده خدمات درمانی این اجازه را می دهد تا شما به سرعت به مراکز درمانی صحیح هدایت شوید. این امر همچنین از شما محافظت می کند و به جلوگیری از انتشار ویروس ها و سایر عفونت ها کمک می کند.
  • آخرین اطلاعات از منابع معتبری مانند WHO یا مقامات بهداشت محلی و ملی خود را به روز کنید. چرا؟ مقامات محلی و ملی به بهترین وجه برای مشاوره در مورد آنچه مردم منطقه شما باید برای محافظت از خود انجام دهند توصیه می کنند.
Need Help? Chat with us

Enter your keyword